ILS | USD

כיצד להשתמש בחיפוש החלקים של Digi-Key בצורה יעילה יותר

By Rich Miron, Brian German

Contributed By Digi-Key Electronics

בתעשיית האלקטרוניקה, החיפוש אחר חלקים יכול להיות מרגיז למדי. למפיץ אחד יכולה להיות הסדרה שאתם מחפשים אך לא את ההתקן הספציפי, בעוד שלמפיץ אחר יכול להיות ההתקן אך לא את החלקים התומכים הדרושים עבור התכן שלכם. בנוסף, ייתכן ותהיינה בעיות של אי-הימצאות הרכיבים במלאי כאשר הם נחוצים.

Digi-Key Electronics גאה מאוד בהיותה בעלת אחד מהמגוונים הרחבים ביותר בתעשייה של חלקים במלאי המוכנים למשלוח באותו היום בו התבצעה ההזמנה. בסיס הנתונים של חיפוש החלקים של Digi-Key הוא כלי רב-עוצמה למציאת הרכיבים להם אתם זקוקים במהירות. עם זאת, חיפוש החלקים הופך לעיתים למתסכל מעט, במיוחד כאשר יש הרבה חלקים דומים לבחור מתוכם.

מאמר זה יספק כמה טיפים וטריקים, כמה מהם אף נסתרים, שניתן להשתמש בהם כדי להפוך את חיפוש החלקים ב- Digi-Key לקל יותר לשימוש כדי למצוא כל מה שאתם מחפשים מהר יותר וקל יותר. שימו לב שהדוגמאות המוצגות כאן היו מדויקות נכון למועד פרסום זה.

חיפוש כללי של חלקים

חיפוש החלקים של Digi-Key נועד לעזור לכם למצוא את החלקים התואמים את הפרמטרים הנדרשים על ידי התכן שלכם באופן יעיל. לדוגמה, נניח שאתם מחפשים נגדי חור-עובר. התחילו על ידי הכנסת "נגדים" לתוך התיבה "חיפוש חלקים" בחלק העליון של הדף (ראו תוצאות בתמונה 1).

תמונה של תוצאות החיפוש ב- Digi-Key עבור "נגדים"

תמונה 1: תוצאות החיפוש עבור "נגדים".

התמונה מציג את כל הנגדים בבסיס הנתונים של החלקים. עם זאת, אנו מחפשים נגדי חור-עובר. לכן לחיצה על "נגדי חור-עובר" מביאה אותנו לדף המציג את כל נגדי חור-עובר הזמינים.

כפי שניתן לראות בתמונה 1, ישנם מעל 281,000 פריטים הרשומים כנגדי חור-עובר. למזלנו, ישנם מסנני פרמטרים שבהם אנו יכולים להשתמש כדי לצמצם את הרשימה כך שתהיה נוחה יותר לניהול (תמונה 2).

תמונה של מסנני הפרמטרים של "נגדי חור-עובר" ב- Digi-Key

תמונה 2: מסנן פרמטרים עבור "נגדי חור-עובר" .

הדרך הטובה ביותר להשתמש במסננים אלה היא לבחור קודם כל את הפרמטר החשוב ביותר; במקרה שלפנינו זה יהיה ככל הנראה "התנגדות (אוהם)". באפשרותכם לבחור יותר מערך פרמטר אחד בשדה, פשוט על ידי לחיצה והחזקה על מקש "Ctrl" במקלדת, או כאשר בוחרים טווח באפשרותכם לבחור את הערך הראשון, לגלול לערך השני וללחוץ עליו תוך לחיצה והחזקה על מקש "Shift". (לחלופין, תוכלו לבחור טווח על ידי לחיצה והחזקה על הערך הראשון וגרירת העכבר דרך הרשימה עד לערך הסיום של הטווח הרצוי.) לאחר בחירת כל הערכים, פשוט לחצו על כפתור "הפעלת המסננים" כדי לראות את התוצאות.

לאחר הפעלת מסנן הפרמטר החשוב ביותר, עברו למסנן הפרמטר החשוב ביותר הבא וחזרו על התהליך עד אחרון הפרמטרים שברצונכם לסנן. מומלץ לסנן עם פרמטר אחד כל פעם, מאחר ויכולים להיות מקרים בהם סינון עם מספר מסנני פרמטרים בו-זמנית לא ייתן אף תוצאה העונה על כל הפרמטרים שנבחרו.

הליכה צעד אחר צעד בתוך דוגמה

בואו נלך צעד אחר צעד בדוגמה מן המציאות. אנחנו רוצים למצוא MOSFET תעלת-N בדירוג של לפחות 50 אמפר ו- 85 וולט במארז חור-עובר TO-220. אם מכניסים "MOSFET תעלת-N‏ 50A 85V חור-עובר TO-220" בתיבת החיפוש, התוצאה היא שלושה חלקים שהתיישנו (תמונה 3).

תמונה של תוצאות החיפוש ב- Digi-Key עבור "MOSFET תעלת-N‏ 50A 85V חור-עובר TO-220"

תמונה 3. תוצאות החיפוש עבור "MOSFET תעלת-N‏ 50A 85V חור-עובר TO-220".

מחרוזת חיפוש זו היא מגבילה מדי מכדי להשיג את התוצאות שאנו מחפשים (בעיקר בגלל דירוגי הזרם והמתח הספציפיים). בואו נתחיל להשתמש במסנני הפרמטרים כדי לראות אם נוכל למצוא חלקים אחרים שיעמדו במפרט שלנו.

כאשר מתחילים חיפוש כללי שבו אתם רוצים מבחר של חלקים כדי להשוות, תמיד הכי טוב להתחיל באופן הכללי ביותר האפשרי ולסנן עד שמגיעים למספר סביר של תוצאות לעבוד עמן. בדוגמה זו, נתחיל על ידי הכנסת "MOSFET" בתיבת החיפוש (הערה: חיפוש החלקים של Digi-Key אינו תלוי-רישיות (Case Sensitive)). התוצאה היא 51,795 פריטים כמוצג בתמונה 4.

תמונה של תוצאות החיפוש ב- Digi-Key עבור "MOSFET"

תמונה 4: תוצאות החיפוש עבור "MOSFET".

אנו מחפשים MOSFET יחיד, לכן נלחץ על הקישור "טרנזיסטורים - FET‏ MOSFET - יחיד". הדף אליו מגיעים מראה שישנם 40,935 פריטים שמהם ניתן לבחור (תמונה 5).

תמונה של "MOSFET" במשפחת "טרנזיסטורים - FET‏ MOSFET - יחיד" ב- Digi-Key

תמונה 5: תוצאות החיפוש עבור "MOSFET" במשפחת "טרנזיסטורים - FET‏ MOSFET - יחיד".

כעת הגיע הזמן להתחיל להשתמש במסנני הפרמטרים. תחילה נבחר את "סוג FET". מאחר ואנו מחפשים MOSFET תעלת-N, נבחר את כל סוגי FET התואמים לדרישה זו (תמונה 6). כשבודקים את ערכי הפרמטרים יש לשים לב שלפעמים מופיעים הערכים "*" ו- "-" ברבות מהתמונות במאמר זה. "*" מציין שהערך עדיין לא הוכנס, בדרך כלל עבור חלקים חדשים יותר. "-" מציין שהערך לא נמצא בגיליון הנתונים.

תמונה של בחירת כל סוגי FET תעלת-N של Digi-Key

תמונה 6: בחירת כל סוגי FET תעלת-N.

לאחר לחיצה על כפתור "הפעלת המסננים" אנו נשארים עם 33,342 פריטים. כעת בואו נצמצם מספר זה עוד יותר על ידי גלילה ימינה בפרמטרי המסננים כדי למצוא את הפרמטר "סוג ההרכבה". מכיוון שאנו מחפשים חלק חור-עובר, נבחר אותו (תמונה 7) ונלחץ על "הפעלת המסננים".

תמונה של סוג הרכבה "חור-עובר" ב- Digi-Key

תמונה 7: בחירת סוג הרכבה "חור-עובר".

כעת אנו יורדים ל- 8,436 חלקים. המסנן הבא שבו נשתמש הוא הפרמטר "מארז". נגלול ימינה במסנני הפרמטרים כדי למצוא אותו, נבחר את כל אפשרויות TO-220 הקיימות (תמונה 8) ונלחץ על "הפעלת המסננים".

תמונה של אפשרויות "TO-220" הקיימות ב- Digi-Key עבור "מארז"

תמונה 8: בחירת כל אפשרויות "TO-220" הקיימות עבור "מארז".

זה מוריד את החלקים הקיימים ל- 4,102. הדבר הבא שאנו מסננים הוא דירוג המתח שלנו. מכיוון שאנו מחפשים MOSFET עם דירוג של לפחות 85 וולט, נבחר אותו, נכלול את כל החלקים עם דירוגים של עד 120 וולט עבור מרווח נוסף מסוים (תמונה 9) ונלחץ על "הפעלת המסננים".

תמונה של טווח דירוגי מתח מ- V‏ 85 עד V‏ 120 ב- Digi-Key

תמונה 9: בחירת טווח דירוגי מתח מ- V‏ 85 עד V‏ 120.

עדיין נותרו 460 חלקים לבחור מתוכם. לבסוף, נסנן עם הפרמטר האחרון שלנו, דירוג הזרם. המפרט שלנו הוא עבור 50 אמפר, אך בואו ניתן לעצמנו מעט ריפוד ונבחר את כל רכיבי MOSFET בדירוג של 50 עד 60 אמפר (תמונה 10) ו נלחץ על "הפעלת המסננים".

תמונה של טווח דירוגי זרם מ- A‏ 50 עד A‏ 60 ב- Digi-Key

תמונה 10: בחירת טווח דירוגי זרם מ- A‏ 50 עד A‏ 60.

אנחנו סוף-סוף רק עם 43 חלקים, מספר בר-ניהול למיין בו. עם זאת, מאחר ואנו רוצים את החלק במהירות, אנו יכולים לצמצם מספר זה עוד יותר על ידי סימון התיבה "קיים במלאי" ולחיצה על "הפעלת המסננים" (תמונה 11).

תמונה של סימון התיבה "קיים במלאי" של Digi-Key

תמונה 11: התוצאות הסופיות לאחר סימון התיבה "קיים במלאי".

במקום שלושה חלקים שהתיישנו שראינו בחיפוש המקורי שלנו, כעת יש לנו 21 אפשרויות לבחור מתוכן. תוצאות אלה ניתן למיין באמצעות החיצים מעלה ומטה בחלק העליון של העמודה שברצונכם למיין (תמונה 12).

תמונה של תוצאות חיפוש החלקים של Digi-Key ממוינים לפי "Vgs (th) (Max) @Id"

תמונה 12: תוצאות חיפוש החלקים ממוינים לפי "Vgs (th) (Max) @Id".

בעת השימוש במסנני הפרמטרים, אם מפעילים מסנן אך מאוחר יותר מחליטים להסיר אותו, כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על תיבת הסימון בשורה "מסננים שהופעלו:". זה מאפשר לכם לשנות את בחירת המסנן או כלל לא להשתמש בו בחיפוש שלכם.

סודות חיפוש נסתרים

מרבית המשתמשים במנוע חיפוש החלקים של Digi-Key אינם יודעים שאפשר להשתמש בלוגיקה בוליאנית במחרוזת החיפוש. האופרנדיים הבוליאניים AND, OR ו- NOT נתמכים.

עבור פעולת AND, פשוט הכניסו רווח בין כל פרמטר שהוכנס במחרוזת החיפוש. תוכלו להשתמש גם ב- ".and", אך זה מוסיף הרבה הקלדה כדי לקבל את אותה תוצאה כמו רווח פשוט.

כאשר מעוניינים בפעולת OR, הכניסו "|" (Shift / במקלדת סטנדרטית) או ".or." בין כל אופרנד שעליו תרצו להפעיל OR. על המשתמש לזכור כי שימוש בפעולת OR עשוי להגדיל בהרבה את מספר תוצאות החיפוש.

בדומה, עבור פעולת NOT, הכניסו "~" או ".not." בין האופרנדים. הדבר נוח במיוחד כאשר רוצים לא לכלול משהו בתוצאות החיפוש שלכם. לדוגמה, אם תחפשו "אנטנות ~ אביזרים", התוצאות לא יכללו חלקים עם המילה "אביזרים" בכל אחד משדות הפרמטרים שלהם.

עוד טיפ חיפוש, אשר נפוץ ביותר במנועי החיפוש, הוא שתוכלו לחפש ביטוי מדויק על ידי הכנסתו בין מרכאות. דוגמה לכך היא החיפוש - מיקרו-בקר "‎32 x 8" - אשר מניב 201 חלקים, ואילו אותו החיפוש ללא המרכאות יניב 33,926 חלקים.

לפעמים פחות זה טוב יותר

אלו מכם המשתמשים בחיפוש החלקים של Digi-Key באופן קבוע יודעים שתוכלו למצוא את החלק שאתם מחפשים בקלות רבה אם אתם יודעים את המק"ט המדויק של Digi-Key או את מק"ט היצרן. עם זאת, אם יש אפילו תו אחד שגוי או חסר, החיפוש שלכם עלול לא להניב אף תוצאה. זה המקום שבו חיפוש עם מק"ט חלקי הופך להיות מועיל ביותר. לדוגמה, נניח שאתם מחפשים מיקרו-בקר PIC24F16KL402-I/ML מבית Microchip אך מסיבה כלשהיא אתם חושבים שהמק"ט הוא "PIC24F16K402-I/ML", תוך השמטת ה- "L" אחרי ה- "K". תוצאות החיפוש יציגו לכם דף המודיע שלא נמצאו תוצאות, ואתם מתבקשים לוודא שהמק"ט שהוכנס נכון (תמונה 13).

תמונה של תוצאות חיפוש החלקים של Digi-Key עם מק"ט שגוי

תמונה 13: תוצאות חיפוש החלקים עם מק"ט שגוי.

אם בבדיקת המק"ט אינכם רואים משהו שגוי, ניתן להניח שהחלק אינו נמצא בבסיס הנתונים של Digi-Key. עם זאת, אתם יודעים שכבר ראיתם את החלק שם בפעם האחרונה שחיפשתם אותו. פתרון פשוט אחד הוא להתחיל לעשות את המק"ט קצר יותר בתיבת החיפוש. בדוגמה זו, מחיקת תו אחד בכל פעם מסוף המק"ט בתיבת החיפוש והפעלת החיפוש לאחר כל מחיקה לא תביא למציאת החלק אלא עד שתגיעו ל- "PIC24F16K402". תוצאות חיפוש זה הן שני חלקים, שניהם לא במלאי ולא החלקים שאתם מחפשים. המשיכו לקצר את המק"ט עוד יותר עד שתגיעו לבסוף לדף המציג שישנם "117 פריטים" שנמצאו בקבוצת "משובצים - מיקרו-בקרים" (תמונה 14).

תמונה של תוצאות חיפוש ב- Digi-Key עבור "PIC24F16K"

תמונה 14: תוצאות חיפוש חלקים עבור "PIC24F16K".

לחיצה על "משובצים - מיקרו-בקרים" יחד עם סימון תיבת "קיים במלאי" תקטין את מספר החלקים ל- 38. זה מקל למדי על מציאת החלק שחיפשתם מלכתחילה.

חיפוש בתוך תוצאות החיפוש

בתחילת 2016 הוסיפה Digi-Key את היכולת של " חיפוש בתוך התוצאות" לאחר קבלת תוצאות החיפוש הראשוני (בשדה הראשון בחלק האפור תחת מספר ה- "תוצאות:" שהתקבל). זה מאפשר את סינון התוצאות על סמך תוצאות החיפוש הקודם, במקום להתחיל חיפוש חדש.

בואו נעבור בדוגמה מהירה נוספת כדי להדגים את התועלת של מאפיין זה. בדוגמה זו נחפש מיקרו-בקר 16‎-bit‏ עם חיבוריות USB ו- UART ו- 50 עד 55 כניסות/יציאות מבלי להתחשב מי היצרן. חפשו תחילה "מיקרו-בקרים" ולאחר מכן לחצו על הקישור "משובצים - מיקרו-בקרים" שזה מה שאנו מחפשים (תמונה 15).

תמונה של תוצאות החיפוש ב- Digi-Key עבור "מיקרו-בקרים"

תמונה 15: תוצאות החיפוש עבור "מיקרו-בקרים".

זה מחזיר דף תוצאות עם מעל 58,000 חלקים, הרבה יותר מדי מכדי למיין בו למציאת חלקים שיתאימו למפרט שלכם. כדי לצמצם את מספר התוצאות, נשתמש בכמה מסננים מבלי להציג כל צעד כפי שנעשה בדוגמה הקודמת שלנו. אפשר לסנן בקלות עבור 16‎-bit‏ (מסנן "גודל ליבה") ו- 50 עד 55 כניסות/יציאות (מסנן "מספר כניסות/יציאות"). כעת נסנן עבור חלקים "אקטיביים" (מסנן "סטטוס החלק"), נסמן את תיבת "קיים במלאי" ונלחץ על כפתור "הפעלת מסננים". זה מביא את סך כל התוצאות לפחות מ- 400 חלקים (תמונה 16).

תמונה של תוצאות החיפוש ב- Digi-Key עם המסננים שהופעלו

תמונה 16: תוצאות החיפוש עם המסננים שהופעלו.

זה עדיין הרבה יותר מדי כדי למיין בו. אנחנו עדיין מחפשים חלקים שיש להם חיבוריות USB ו- UART. בדיקת מסנן "חיבוריות" מראה שאיננו יכולים לחפש רק USB או רק UART. כל פרמטרי מסנן חיבוריות כוללים מספר נתונים. וכאן בא לידי ביטוי יתרון ה- "חיפוש בתוך התוצאות". הכנסת "USB UART" בתיבה זו ולחיצת "“Enter" על המקלדת שלכם, או לחיצה על זכוכית המגדלת שליד השדה, מניבות בערך 100 חלקים (תמונה 17).

תמונה של "חיפוש בתוך התוצאות" של Digi-Key עבור מחרוזת החיפוש "USB UART"

תמונה 17: "חיפוש בתוך התוצאות " עבור מחרוזת החיפוש "USB UART".

זהו מספר חלקים סביר הרבה יותר לחיפוש מאשר המספר הראשוני של 58,000. בנקודה זו אתם יכולים כמובן להפעיל עוד מסננים או עוד "חיפוש בתוך התוצאות" כדי לצמצם עוד יותר את הבחירה.

טיפים נוספים לחיפוש

ישנם עוד כמה טיפים של מידע שיש לזכור בעת השימוש במנוע חיפוש החלקים של Digi-Key:

  • כל מונחי החיפוש הם אוטומטית תווים כלליים (Wildcard). במילים אחרות, כאשר מחפשים לדוגמה "LED", מרבית התוצאות העליונות שתקבלו צפויות להיות מקבוצת "אופטו-אלקטרוניקה". למרות זאת, תקבלו תוצאות מקבוצת כבלים, לדוגמה, מאחר ו- "LED" כלול גם במונח "תאורת LED" הנמצא בשדה "תיאור".
  • מנוע החיפוש אינו מחפש אוטומטית גרסות איות שונות. לדוגמה, חיפוש עבור "חיישני לחץ" יניב פחות תוצאות מאשר חיפוש "חיישן לחץ". עדיף לחפש מונחים בלשון יחיד כדי להשיג את התוצאות הכוללניות ביותר.
  • כל החיפושים הם מבוססי טקסט ואינם מודעים למספרים.
    • כאשר מחפשים נגד 0402, התוצאות הטובות ביותר מושגות על ידי חיפוש "נגד 402" הנסמכות על תווים כלליים (Wildcard).
    • את בלוק ההדקים 0.2 אינץ' ניתן למצוא על ידי חיפוש "בלוק הדקים 0.2". למרות זאת, חיפוש "בלוק הדקים "0.2" יניב תוצאות שונות מאחר ומרבית המידות המוכנסות לבסיס הנתונים רשומות כ- "0.200, ואלו לא יימצאו.
    • יש לזכור כי המונחים "אינץ" ו "רגל", יחד עם הקיצורים הקשורים שלהם ".in" ו ".ft", נמצאים רק לעתים נדירות בבסיס הנתונים של חלקי Digi-Key. השיטה הטובה ביותר היא לא להשתמש במונחים אלה ולצמצם את הפרמטרים האלה כאשר אתם מתחילים לסנן את התוצאות. אם תרצו להשתמש בהם במחרוזת החיפוש, השימוש במרכאות כפולות (") עבור אינץ' או במרכאה יחידה (') עבור רגל יניב את התוצאות הטובות ביותר.

סיכום

למרות שמנוע חיפוש החלקים של Digi-Key הוא נוח לשימוש ומשיג תוצאות במהירות, ישנן כמה שיטות וטריקים בהם תוכלו להשתמש כדי לראות יותר חלקים שהם בתוך המפרט שלכם. אז אם אתם מתוסכלים מחיפוש אחר חלקים, זכרו שהשיטות שנידונו במאמר זה עשויות לעזור לכם למצוא ולהציג את החלקים שאתם צריכים עם אפשרויות נוספות שתוכלו לשקול עבור התכנים שלכם.

מיאון אחריות: דעות, אמונות ונקודות מבט המובעות על ידי מחברים שונים ו/או משתתפי פורום באתר אינטרנט זה לא בהכרח משקפות את הדעות, האמונות ונקודות המבט של חברת Digi-Key Electronics או את המדיניות הרשמית של חברת Digi-Key Electronics.

אודות כותב זה

Rich Miron

Rich Miron, Sr. Technical Content Developer at Digi-Key Electronics, has been in the Technical Content group since 2007 with primary responsibility for writing and editing articles, blogs and Product Training Modules. Prior to Digi-Key, he tested and qualified instrumentation and control systems for nuclear submarines. Rich holds a degree in electrical and electronics engineering from North Dakota State University in Fargo, ND.

Brian German

Brian German has been a technician with Digi-Key for over 16 years, where his primary focus is the Reference Design Library. He graduated in 2001 from North Dakota State College of Science with an AAS in electronics. He also suffers from a chronic addiction to solder flux fumes which adds to his love for working at Digi-Key with its millions of authentic parts on hand.

אודות מוציא לאור זה

Digi-Key Electronics

חברת Digi-Key Electronics, הממוקמת בת'יף ריבר פולס, מינסוטה, היא ספקית כלל-עולמית של רכיבים אלקטרוניים עם שירות מלא הן לצורכי הכנת אב-טיפוס או תכנון והן לצורכי ייצור בכמויות גדולות, ומציעה מעל שישה מיליון מוצרים של יותר מ- 750 יצרנים איכותיים ובעלי מוניטין אצל Digi-Key.