45130-010030-7700/30-E-06
DigiKey Part Number
45130-010030-7700/30-E-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
45130-010030-7700/30-E-06
Description
CABLE ASSY 30 POS 6" PINOUT-E
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
3M
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Discontinued at DigiKey
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Cable Termination
IDC
Number of Positions
30
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)