4DHDMI-121-1280-800-CT-EAR-850
DigiKey Part Number
1613-4DHDMI-121-1280-800-CT-EAR-850-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4DHDMI-121-1280-800-CT-EAR-850
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 12.1"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) HDMI, USB 12.1" (307.34mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Viewing Area
262.12mm W x 164.20mm H
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Backlight
LED - White
Series
Dot Pixels
1280 x 800 (WXGA1)
Packaging
Box
Interface
HDMI, USB
Part Status
Active
Controller Type
GT9271
Display Type
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Display Mode
Transmissive
Background Color
Black
Touchscreen
Capacitive
Base Product Number
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)