4DHDMI-43-800-480-CT-EAR-500
DigiKey Part Number
1613-4DHDMI-43-800-480-CT-EAR-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4DHDMI-43-800-480-CT-EAR-500
Description
8.0'' 1280 X 800 1000CD/M2 NON T
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) HDMI, USB 4.3" (109.22mm) 800 x 480 (WVGA)
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Viewing Area
96.04mm W x 54.86mm H