L130-2780003000W21
DigiKey Part Number
1416-1209-2-ND - Tape & Reel (TR)
1416-1209-1-ND - Cut Tape (CT)
1416-1209-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L130-2780003000W21
Description
LED LUXEON WARM WHT 2700K 3030
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3030 2D White, Warm 2700K 6.1V 120mA 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L130-2780003000W21 Models
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
115 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
240mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
3030
CCT (K)
2700K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
84lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.62mm)
Current - Test
120mA
Thermal Resistance of Package
12°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.1V