S-1315B33-M5T1U3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S-1315B33-M5T1U3 |
Description | IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output |
Mfr | Current - Quiescent (Iq) 1 µA |
Series | Current - Supply (Max) 13 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 55dB (1kHz) |
Part Status Obsolete | Control Features Enable |
Output Configuration | Protection Features Over Current |
Output Type | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Number of Regulators 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V | Supplier Device Package SOT-23-5 |
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 200mA | Base Product Number |