S-191LQ45AA-S8T1U7
DigiKey Part Number
1662-S-191LQ45AA-S8T1U7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-191LQ45AA-S8T1U7
Description
S-191LQ45AA-S8T1U7
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-HTMSOP
Category
Reset
Active Low
Manufacturer
ABLIC Inc.
Reset Timeout
80µs Typical
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q100
Type
Voltage Detector
Mounting Type
Surface Mount
Number of Voltages Monitored
1
Package / Case
8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) Exposed Pad
Voltage - Threshold
4.5V