ABLS-13.52127MHZ-10-J-4Q-T
DigiKey Part Number
535-10148-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10148-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10148-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-13.52127MHZ-10-J-4Q-T
Description
CRYSTAL 13.52127MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.52127 MHz ±30ppm Crystal 10pF 50 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABLS-13.52127MHZ-10-J-4Q-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
13.52127 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)