ABM11AIG-25.000MHZ-4-1F-T
DigiKey Part Number
535-15284-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15284-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15284-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11AIG-25.000MHZ-4-1F-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 4PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 4pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11AIG-25.000MHZ-4-1F-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±40ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
4pF