ABM11W-19.2000MHZ-7-D2X-T3
DigiKey Part Number
ABM11W-19.2000MHZ-7-D2X-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-19.2000MHZ-7-D2X-T3
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
19.2 MHz ±20ppm Crystal 7pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11W-19.2000MHZ-7-D2X-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)