ABM11W-24.0000MHZ-7-K1Z-T3
DigiKey Part Number
535-13833-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13833-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13833-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-24.0000MHZ-7-K1Z-T3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 7pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11W-24.0000MHZ-7-K1Z-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)