ABM3C-14.7456MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
535-11286-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11286-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11286-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3C-14.7456MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
Detailed Description
14.7456 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3C-14.7456MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
14.7456 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)