ABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5 |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 4pF 130 kOhms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 130 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Supplier Device Package 4-SMD (1.2x1) |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm) |
Load Capacitance 4pF |