ABS06-107-32.768KHZ-T
DigiKey Part Number
535-12373-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12373-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12373-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS06-107-32.768KHZ-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 4pF 60 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABS06-107-32.768KHZ-T Models
Category
Load Capacitance
4pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)