ABS07-LR-32.768KHZ-6-T
DigiKey Part Number
535-12942-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12942-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12942-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS07-LR-32.768KHZ-6-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABS07-LR-32.768KHZ-6-T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
6pF