ABS07W-32.768KHZ-D-1-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 6,658
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 42,067
Datasheet
32.768 kHz ±10ppm Crystal 3pF 55 kOhms 2-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABS07W-32.768KHZ-D-1-T
DigiKey Part Number
535-14102-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS07W-32.768KHZ-D-1-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 3PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABS07W-32.768KHZ-D-1-T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
55 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
3pF