AIMC-Q0402-2N7B-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AIMC-Q0402-2N7B-T |
Description | FIXED IND 2.7NH 800MA 160 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 8 @ 100MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 6GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.1nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |
Shielding Unshielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max |