AOC2522BVAUC-100.0000
DigiKey Part Number
535-AOC2522BVAUC-100.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOC2522BVAUC-100.0000
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AOC2522BVAUC-100.0000 Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±10ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)