AOTA-B322512QR47MT
DigiKey Part Number
535-AOTA-B322512QR47MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOTA-B322512QR47MTCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AOTA-B322512QR47MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOTA-B322512QR47MT
Description
FIXED IND 470NH 5.3A 21 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 5.3 A 21mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
21mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
7A
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)