ASPI-104S-330M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-104S-330M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-104S-330M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-104S-330M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-104S-330M-T
Description
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 93mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-104S-330M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
93mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)