ASVV-27.000MHZ-N152-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASVV-27.000MHZ-N152-T |
Description | XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 MHz VCXO CMOS, TTL Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASVV-27.000MHZ-N152-T Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 30mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Standby (Power Down) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |