ATX-H11-F-24.000MHZ-F25-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATX-H11-F-24.000MHZ-F25-T |
Description | XTAL OSC TCXO 24MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 MHz TCXO CMOS Oscillator 1.68V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.68V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 5.5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Output CMOS | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |