ATX-H11-F-25.000MHZ-F25-T
DigiKey Part Number
535-ATX-H11-F-25.000MHZ-F25-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ATX-H11-F-25.000MHZ-F25-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ATX-H11-F-25.000MHZ-F25-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATX-H11-F-25.000MHZ-F25-T
Description
XTAL OSC TCXO 25MHZ CMOS SMD
Detailed Description
25 MHz TCXO CMOS Oscillator 1.68V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.68V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)