ATX-H12-F-24.000MHZ-G50-T
DigiKey Part Number
535-ATX-H12-F-24.000MHZ-G50-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ATX-H12-F-24.000MHZ-G50-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ATX-H12-F-24.000MHZ-G50-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATX-H12-F-24.000MHZ-G50-T
Description
XTAL OSC TCXO 24.0000MHZ CMOS
Detailed Description
24 MHz TCXO CMOS Oscillator 1.68V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.68V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
5.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)