2BHR-34-VUA-SMT
DigiKey Part Number
2057-2BHR-34-VUA-SMT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2BHR-34-VUA-SMT
Description
CONN HEADER SMD 34POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 34 position 0.079" (2.00mm)
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Insulation Height
0.238" (6.05mm)
Insulation Material
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
250VAC