AOZ2262AQI-10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AOZ2262AQI-10 |
Description | IC REG BUCK ADJ 10A 22QFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 10A 22-PowerVFQFN |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input (Max) 28V |
Mfr | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Series | Voltage - Output (Max) 23.8V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output |
Part Status Active | Frequency - Switching 1MHz |
Function Step-Down | Synchronous Rectifier Yes |
Output Configuration Positive | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Topology | Mounting Type Surface Mount |
Output Type | Package / Case |
Number of Outputs 1 | Supplier Device Package 22-QFN (4x4) |
Voltage - Input (Min) 4V | Base Product Number |