AOZ2264QI-15 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AOZ2264QI-15 |
Description | IC REG BUCK ADJ 15A 23QFNB |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 15A 23-PowerTFQFN |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input (Max) 24V |
Mfr | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Series | Voltage - Output (Max) 20.4V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output |
Part Status Active | Frequency - Switching 1MHz |
Function Step-Down | Synchronous Rectifier Yes |
Output Configuration Positive | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Topology | Mounting Type Surface Mount |
Output Type | Package / Case |
Number of Outputs 1 | Supplier Device Package 23-QFNB (4x4) |
Voltage - Input (Min) 2.7V | Base Product Number |