ASR-SI480D40ZW-L
DigiKey Part Number
2040-ASR-SI480D40ZW-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SI480D40ZW-L
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 48-530V
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 530 V
Series
Load Current
40 A
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C