AB-FA01208-19712-8A1
DigiKey Part Number
AB-FA01208-19712-8A1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FA01208-19712-8A1
Description
LED MOD AB-FA RGBW LNR STRIP
Category
Current - Test
1.18A Red, 1.18A Green, 1.18A Blue, 1.18A White
Temperature - Test
25°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Packaging
Bag
CRI (Color Rendering Index)
80
Viewing Angle
120°
Color
Red, Green, Blue, White (RGBW)
Size / Dimension
5000.00mm L x 10.00mm W
Wavelength
625nm Red, 523nm Green, 468nm Blue
Height
1.60mm