AB-FA012BL-19712-XA1
DigiKey Part Number
AB-FA012BL-19712-XA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FA012BL-19712-XA1
Description
LED MOD AB-FA BLUE LNR STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module AB-FA Blue Linear Light Strip, Flexible
Category
Current - Test
660mA
Temperature - Test
25°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Packaging
Bag
Lumens/Watt @ Current - Test
18 lm/W
Viewing Angle
120°
Color
Blue
Size / Dimension
5000.00mm L x 10.00mm W
Wavelength
470nm (465nm ~ 475nm)
Height
1.60mm