AB-FC01250-19712-8A1
DigiKey Part Number
AB-FC01250-19712-8A1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FC01250-19712-8A1
Description
LED MOD AB-FC WHITE LNR STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module AB-FC White Linear Light Strip, Flexible
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Manufacturer
American Bright Optoelectronics Corporation
Viewing Angle
120°
Series
Features
IP65
Packaging
Bag
Size / Dimension
5000.00mm L x 10.00mm W
Part Status
Active
Height
2.50mm