T3032-2-20K-24-P
DigiKey Part Number
235-1559-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3032-2-20K-24-P
Description
SENSOR CARB DIOXIDE 4MA-20MA OUT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Carbon Dioxide (CO2) Sensor 4mA ~ 20mA
Category
Accuracy
±5%
Manufacturer
Amphenol Advanced Sensors (Telaire)
Output
4mA ~ 20mA
Series
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
18 VAC ~ 30VAC RMS, 18 VDC ~ 42 VDC