T3032-2-20K-24-P | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 235-1559-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T3032-2-20K-24-P |
Description | SENSOR CARB DIOXIDE 4MA-20MA OUT |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Carbon Dioxide (CO2) Sensor 4mA ~ 20mA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Accuracy ±5% |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Telaire) | Output 4mA ~ 20mA |
Series | Operating Temperature 0°C ~ 50°C |
Packaging Bulk | Voltage - Supply 18 VAC ~ 30VAC RMS, 18 VDC ~ 42 VDC |