CN-DSUBHD26SK-000
DigiKey Part Number
3272-CN-DSUBHD26SK-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN-DSUBHD26SK-000
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P SLDR CUP
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
1A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Wire Gauge
22-30 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C