L117DBFRA25P
L117DBFRA25P
L117DBFRA25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRA25P
DigiKey Part Number
L117DBFRA25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRA25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L117DBFRA25P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C