L177HDC62SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDC62SOL2
DigiKey Part Number
L177HDC62SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDC62SOL2
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P VERT SLDR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177HDC62SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C