L17DBFRDA25PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DBFRDA25PC309
DigiKey Part Number
L17DBFRDA25PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DBFRDA25PC309
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L17DBFRDA25PC309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C