L717DA15PV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 111
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 200
Datasheet
In Stock: 33
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 82
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 662
NorComp Inc.
In Stock: 33
NorComp Inc.
In Stock: 444
In Stock: 189
In Stock: 119
In Stock: 965
In Stock: 122
In Stock: 571
In Stock: 725
In Stock: 1,977
Image for L717DA15PV is not available
L717DA15PV
DigiKey Part Number
L717DA15PV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DA15PV
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C