L717HDA26PD1CH3R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDA26PD1CH3R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDA26PD1CH3R
DigiKey Part Number
L717HDA26PD1CH3R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDA26PD1CH3R
Description
CONN D-SUB HD PLG 26POS R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDA26PD1CH3R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C