L717SDA15PVFMC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 1,503
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDA15PVFMC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDA15PVFMC309
DigiKey Part Number
L717SDA15PVFMC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDA15PVFMC309
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDA15PVFMC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C