L717SDDH50POL2C309
L717SDDH50POL2C309
L717SDDH50POL2C309
DigiKey Part Number
L717SDDH50POL2C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDDH50POL2C309
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C