L777HDC62PVF
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDC62PVF
DigiKey Part Number
L777HDC62PVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDC62PVF
Description
CONN D-SUB HD PLG 62POS SLDR CUP
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L777HDC62PVF Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C