L77HDA26SD1CH3R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 160
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 122
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDA26SD1CH3R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDA26SD1CH3R
DigiKey Part Number
L77HDA26SD1CH3R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDA26SD1CH3R
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDA26SD1CH3R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Contact Material
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C