L77HDBG44SOL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 54
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1,536
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 180
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDBG44SOL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDBG44SOL2RM5
DigiKey Part Number
L77HDBG44SOL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDBG44SOL2RM5
Description
CONN D-SUB HD RCPT 44P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDBG44SOL2RM5 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C