L77HDCG62SOL2C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDCG62SOL2C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDCG62SOL2C309
DigiKey Part Number
L77HDCG62SOL2C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDCG62SOL2C309
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDCG62SOL2C309 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C