L77HDCH62SOL2RM5C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDCH62SOL2RM5C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDCH62SOL2RM5C309
DigiKey Part Number
L77HDCH62SOL2RM5C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDCH62SOL2RM5C309
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDCH62SOL2RM5C309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C