L77TSCH37SOL2RM5C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 956
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 473
Datasheet
In Stock: 240
In Stock: 0
In Stock: 407
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
EDAC Inc.
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSCH37SOL2RM5C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSCH37SOL2RM5C309
DigiKey Part Number
L77TSCH37SOL2RM5C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSCH37SOL2RM5C309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSCH37SOL2RM5C309 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C