10137061-00021LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10137061-00021LF |
Description | CONN RCP USB3.0 TYPEC 24P SMD RA |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10137061-00021LF Models |
Category | Features Board Guide |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 0.25A, 1.25A, 5A |
Part Status Active | Voltage - Rated 100V |