52601-G26-4LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 12,473
Datasheet
Similar
JAE Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Connector Header Through Hole 26 position 0.100" (2.54mm)
52601-G26-4LF
DigiKey Part Number
52601-G26-4LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
52601-G26-4LF
Description
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
52601-G26-4LF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.120" (3.05mm)
Packaging
Tray
Insulation Height
0.365" (9.27mm)