59354-052FSLF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 609-5839-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 59354-052FSLF |
Description | CONN SKT SODIMM 200POS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 Position SODIMM DDR2 SDRAM Socket Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Insertion Angle 30° Angle |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Features Board Guide, Latches |
Packaging Tray | Mounting Feature Normal, Standard - Top |
Part Status Active | Card Thickness 0.039" (1.00mm) |
Connector Style SODIMM | Height 0.205" (5.20mm) |